Akyaka Orman Kampı

Yaşamın yavaş aktığı, sakin şehirlerden (Cittaslow) biri olan Akyaka’da bulunan Akyaka Orman Kampı için Türkiye’de son dönemin en popüler kamp alanlarından diyebiliriz. Yeşil ile mavinin buluştuğu denize sıfır olan bu güzel kamp alanı Muğla Hizmet Vakfı tarafından uzun yıllığına Orman Bakanlığı’ndan kiralanmıştır.

300 çadır kapasitesi ve 70 karavan kapasitesine sahip Akyaka Orman Kampına ilk olarak girişte kayıt yaptırmanız ve ücret ödemeniz gerekiyor. Görevlilerin bulunduğu kulübeden form doldurup ücret ödemesini yaptıktan sonra dilediğiniz herhangi bir yere giderek çadırınızı kurduktan sonra en yakın elektirik panosunun numarasını belirterek görevlilere bildiriyorsunuz. Onlar da gelerek size bir çadır numarası bırakıyor ve çadırınızın dışına asmanız gerekiyor.

Yakınınızdaki elektrik panolarından elektrik ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz. Kamp alanında çeşme, tuvalet ve duş imkanı (sıcak-soğuk), bulaşıklarınızı ve çamaşırlarınızı yıkamanız için ayrı ayrı alanlar mevcut. Bununla birlikte hem büfe hem de restoran hizmeti mevcut. Son olarak çocuklu aileler ve sporu sevenleri düşündüğümüz zaman Akyaka Orman Kampı içerisindeki basketbol sahası ve çocuk parkı olduğunu da belirtmekte fayda var 🙂 Toplantı salonu hizmeti ve özel günler için organizasyon imkanları da var ancak bunlar için işletmeyi arayıp fiyat almanız gerekiyor.

Akyaka Orman Kampı

Akyaka Orman Kampına ait 8 koy bulunuyor. Bütün koylardan denize girebilirsiniz. Denize girebildiğiniz bu koylar yukarıdaki fotoğrafta görüldüğü üzere kayalıklar şeklindedir. En meşhur olanları yürüyüş alanından bolca merdivenden inerek ulaştığınız 72 merdivenli koy ve Albay Koyu’dur. İki koyun da suyu serindir. 72 merdivenli koy direk derinken, Albay Koyu’nun kıyısı pek derin değildir.

Akyaka’nın merkezi kamp alanına çok yakın olduğundan dolayı (yaklaşık 150-200 m) yürüyerek çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Merkezde Migros, Şok gibi marketlerin yanında eczane, para çekebileceğiniz ATM’ler vs de bulunuyor.

İlgili İçerik:  Akyaka Kamp Alanları ve Gezi Rehberi

Azmak Nehri kenarından yürüyüş yaparken şirin şirin harika restoranlara denk geleceksiniz. Sabahları kahvaltı için alternatif olabilir ama asıl balıklarını tatmadan ayrılmayın. Hep deniz hep deniz olmasın derseniz de, Azmak Nehri ‘nin buz gibi suyuna girmeyi sakın ihmal etmeyin.

Akyaka Orman Kampı 2020 Fiyatları

Orman Kampı için 2020 yılında yaz sezonu için belirlenen fiyat çadır başı 70 TL. Çadırın büyüklüğüne göre 4 kişilik ve daha büyük olan çadırlar için ücret 110 TL. Karavan ile konaklamanın ücreti ise 130 TL. Orman Kampı içinde bulunan taş evlerde konaklama bedellerine gelirsek ön sıradakiler için 800 TL +KDV arka sıradakiler için ise 700 TL + KDV.

Sezonluk ücretler ise çadırlar için 10.000 TL + Elektrik ücreti, karavanlar için 12.000 TL + Elektrik ücreti. Engelli çadır ve karavanlarında ise fiyatlar 2000 TL daha düşük.

Akyaka Orman Kampı 2020 fiyatları sosyal medyada tatilcilerin büyük tepkisine neden olmuş durumda. 2019 yılı fiyatlarına göre zam oranı bir hayli yüksek. Geçen yıl 45 TL olan çadır yeri fiyatı 70 TL, 350 TL olan taş evlerin günlük fiyatları ise zam sonrası 540 ve 648 TL olarak değişti. Tepkiler sonrası fiyatta bir değişiklik olması durumunda yazıdaki fiyatları güncelleyeceğiz.

Akyaka Orman Kampı 2020 Fiyatları

Akyaka Orman Kampı Ulaşım ve İletişim Numaraları

Akyaka kamp yapmak için elverişli olduğu kadar ulaşım konusunda da rahattır. Muğla’ya 25 km uzaklıkta bulunan Akyaka için Muğla-Akyaka ve Akyaka-Muğla arasında yarım saatte bir minibüs kalkmaktadır. Muğla’ya ulaştıktan sonra otogardan bu minibüslere binebilirsiniz.

Kara yolundansa hava yolunu da tercih edebilirsiniz. Akyaka’ya ulaşım için en ideal havalimanı Dalaman Havalimanı’dır. Akyaka’ya 70 km uzaklıkta olan havalimanından özel araç ile yaklaşık 1 saatte varabileceğiniz gibi HAVAŞ ve MUTTAŞ’ın araçları ile Akyaka-Marmaris kavşağında inerek otostop veya taksiyle varabilirsiniz.Dalaman Havalimanından direk taksi ile de gelinebilmektedir. Bu seçeneklerin yanında Dalaman – Muğla otobüsleri ile dörtyol kavşağında da inmeyi tercih edebilirsiniz.

Özel aracınızla aşağıdaki harita yardımıyla direk Akyaka Orman Kampı ana giriş kapısına kadar gidebilirsiniz.

Orman kampı ile iletişim için aşağıdaki numaraları kullanabilirsiniz;

  • 02522435156
  • 02522148883 (Haftaiçi 08:30-17:30)
  • 05514487034

Akyaka ve etrafında yapabilecekleriniz için aşağıdaki linke tıklayarak diğer yazımızı da okuyabilirsiniz.

Akyaka Gezi Rehberi

Son Not :

  • 3000 bin olan Akyaka nüfusu yazın 20000 lere ulaşıyor. Özellikle resmi tatillerde rezervasyon yapmadan gitmeyin yer bulamayabiliyorsunuz kapasiteden dolayı kesinlikle almıyorlar. Yine de rezervasyonsuz gider de böyle bir durumla karşılaşırsınız diye Çınar Plajının biraz ilerisinde ücretsiz bir ormanlık alan var orada konaklayabilirsiniz. Yalnız olmayacaksınız merak etmeyin 🙂

 

2 Comments

  1. cemal uygun 10/07/2020
    • Kamp Organizasyonu 11/07/2020

Leave a Reply

X
X