doğayı keşfet kampı - düzce

Doğayı Keşfet Kampı

Doğayı Keşfet Kampı – Haziran Etkinliğine Davetlisiniz!

29-30 Haziran tarihlerinde @piagezgin ve @gezmeninkaravancasi ‘nın düzenleyeceği Doğayı Keşfet Kampı serisinin ikincisi olan Haziran Kampı ile karşınızdayız! Yeni deneyimleri kucaklamak isteyenler ile Karadeniz’in harika yeşilinde kamp yapmanın tadına varmak isteyenleri buluşturmak, anılarımızı paylaşmak için çok heyecanlıyız!

Şimdiye kadar hiç kamp yapmamış ama kamp fotoğraflarını görünce içi kıpır kıpır olan arkadaşlarımıza sesleniyoruz. Bu kampta hem eğlenecek hem de kampçılığın detaylarını öğreneceğiz. Kamp alanı seçimi, ekipman tavsiyeleri, sinek ve böceklerden korunmak için alınması gereken önlemler, doğaya zarar vermeden ateş yakma yolları, kamplarda tüketebileceğimiz besinler, ilk yardım müdahaleleri gibi konulara bolca değineceğimiz bu kampta sizinle aynı düşüncede olan kamp dostlukları kuracaksınız. Ekipman konusunda eksikleriniz için de endişelenmeyin, kamp alanımızda kiralayabileceksiniz.

Kamplarımız boyunca defalarca kamp yapmış olmasına rağmen hala yanlış bildiği doğrular olan bir çok kişiyle tanıştık. Kampımızın amacı doğaya zarar vermeden kamp yapmanın yollarını paylaşmak ve yepyeni yerler keşfetmektir. İlk kez kamp yapacaklar için doğru bilgileri ve deneyimlerini paylaşmak adına hepinizi aramızda görmek isteriz.

Maksat Yeşillik Olsun 😉

DOĞAYI KEŞFET KAMPI PROGRAMI

 

Tarih: 29 – 30 Haziran 2019

Yer: Şimşirlik, DÜZCE

Katılım Bedeli: 150 TL Kişi Başı* Rafting Dahil

 

1.Gün – 29.06.2019 Cumartesi

09:00 – 11:00 Kamp Alanına Varış

11:00 – 12:00 Çadır Kurulumu

12:00 – 14:00 Temel Kampçılık Eğitimi

14:00 – 14:30 Boş Zaman

14:30 – 15:30 Taş Boyama Atölyesi

15:30 – 16:30 Boş Zaman

16:30 – 17:30 Trekking – Samandere Şelalesi

17:30 – 18:30 Boş Zaman

18:30 – 20:00 Yemek ve Ateş Hazırlıkları

20:00 – 21:00 Ateş Başı Akustik Müzik

21:00 – 00:00 Ateş Başı Sohbet

00:00 Sonrası Mutlak Sessizlik Saati

2.Gün – 30.06.2019 Pazar

08:30 – 09:00 Sabah Egzersizi

09:00 – 10:00 Kahvaltı

10:15 – 15:45 Rafting Zamanı!

16:00 – 17:00 Sucuklu Veda

17:00 Toplu Fotoğraf Çekimi ve Kamptan Ayrılış

 

Programa Uymak Ve Atölyelere Katılmak Zorunlu Değildir, Zamanınızı İstediğiniz Gibi Değerlendirebilirsiniz. Kampla İlgili Tüm Detayları Okuduktan Sonra Kampa Katılım Başlığı Altındaki Formu Doldurarak Kampa Kayıt Yaptırabilirsiniz. Burada Yazanlar Dışındaki Sorularınızı [email protected] Adresinden Bize Gönderebilir, Instagram Adreslerimizden İletişime Geçebilirsiniz.

 

DOĞAYI KEŞFET KAMPI ATÖLYELERİ

Temel Kampçılık Atölyesi

89 yılında otostop çekerek balayına çıkmaları ile başlayan kamp serüvenlerine bugün hala devam eden @gezmeninkaravancasi uzun yıllar boyunca deneyimlediklerini bizimle paylaşacaklar. Doğru bildiğimiz yanlışlar, keyifli yol hikayeleri ile birlikte aşağıdaki başlıklar üzerinde duracaklar.

 • Ekipman Seçimleri
 • Temel Kamp Bilgisi (Sinek ve böceklerden, ani yağmurlardan, vahşi hayvanlardan korunmak için kamp yeri seçiminde dikkat edilmesi gerekenler)
 • Temel Ateş Yakma Bilgisi (Ormandan odun toplarken nelere dikkat edilmeli, ateş yakacağımız yeri nasıl belirlemeliyiz, kontrollü ateş nasıl yakılır, yaş ve ıslak ağaç arasındaki fark nedir, ıslak odun nasıl yakılır, zor durumlarda hangi malzemeler kullanılabilir vs.)
 • Ormanlarda ve milli kamplarda kamp yapılır mı?
 • Kampta hijyen nasıl sağlanır?
 • Kamp çantasında olması gerekenler
 • Hayatı idame kiti (Survival Kit)
 • Ekolojik gezgin olmak

Taş Boyama Atölyesi

Sevgili Oya Çoker’in tamamen doğal malzemelerle tasarladığı ürünleri tanıyacağız. Atölye esnasında onuna birlikte taş boyayacağız. Gün boyu açık olacak standına dilediğiniz zaman uğrayabilirsiniz.

Sabah Egzersizi

Hocamız ile birlikte güne zinde başlamak isteyenlerle egzersizler yapacağız. Ufak esneme hareketlerinden oluşacak bu etkinlik için herhangi bir deneyim ya da alet gerekmemektedir. Dileyen herkes katılabilir.

İlgili İçerik:  Caretta Karavan - Başoğlu Karavan

Yürüyüş Atölyesi – Samandere Şelalesi Tabiat Anıtı

Bu kez rotamız, Düzce’nin en asi şelalesi olan Samandere Şelalesi’ne olacak! Samandere Şelalesi’nin de bulunduğu 500 m dere boyunca, anıt ağaçlar, üç adet şelale ve bir de Cadı Kazanı adı verilen derin bölüm de tescillidir ve oldukça ilginçtir. Dağcılık ve kampçılık konusunda uzman olan liderimiz ile çıktığımız yürüyüşte doğa yürüyüşlerinde dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili sohbetler edecek, Cumartesi günü öğrendiklerimizi pekiştireceğiz. Terapi gibi gelecek bu yürüyüşe mutlaka katılmalısınız. <3

Melen Çayı’nda Rafting Keyfi

Rafting turumuz Pazar sabahı, kahvaltı sonrası Dokuzdeğirmen Köyü’nden başlayacaktır. Melen Çayı Rafting parkur uzunluğu 13 km dir ve aktivite süremiz 2 saat 30 dakikadır.

KAMP ALANI HAKKINDA

 • Alana gelen yol düzgündür. Araçlarınız için endişe etmenize gerek yok.
 • Kamp alanında WC, elektrik mevcuttur.
 • Kamp alanında doğal kaynak çeşmesi bulunmaktadır. Su içilebilir, serin ve oldukça lezzetli <3
 • Pazar Sabahı kahvaltı servisi tarafımızdan yapılacaktır. Diğer öğünlerinizi dilerseniz kendiniz hazırlayabilir, dilerseniz ücreti mukabilinde alandan temin edebilirsiniz.
 • Kamp alanımıza yakın bir market bulunmamaktadır. Bu sebeple gelmeden önce mutlaka alışverişinizi yapmalısınız.
 • Bölgede telefon hattında bazı yerlerde sinyal azalmaktadır. ( En kuvvetli çekenin Turkcell hatlar olduğunu farkettik. )
 • Alana 2km uzaklıktaki bir bölgede sodalı su kaynağı bulunmaktadır. Sindirim sistemindeki bir çok hastalığa şifa olduğu söylenen bu suya uğramayı unutmayın!
 • Ve son olarak, kampı yapacağımız tesiste harika Alabalık pişiyorlar, bizden söylemesi 🙂

YİYECEK ve İÇECEK TEMİNİ

Kamp alanında yiyecek servisi yapan mutfak mevcuttur. Pazar günü kahvaltı servisi tarafımızdan yapılacaktır. Diğer öğünlerinizi kendiniz hazırlayabileceğiniz gibi dilerseniz kamp alanından da ücreti mukabilinde temin edebilirsiniz.

Kamp alanına yakın bir market olmadığı için alışverişlerinizi önceden yapmanızı tavsiye ederiz. Tesisten yemeyi tercih ederseniz fiyatlar;

 • Alabalık + Salata 25 ₺
 • Köfte + Salata 25 ₺
 • Meşrubatlar 5₺ şeklindedir. Eğer tesisten yemek yiyecekseniz katılım formunda belirtmeniz özel olarak ricamızdır. 🙂

KONUM VE ULAŞIM

Kampımız Düzce’nin Şimşirlik mevkiinde bulunan Şimşirlik Alabalık Tesisi’nde yapılacaktır. Kişisel araçlar ile ulaşım sağlanmaktadır. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Düzce Otogar’ının önünden 20 dakikada bir hareket eden Beyköy minibüslerine ( 2,5 ₺ ) binerek 15 dakikada Beyköy’de olabilir. Beyköy’den taksiyle 3-4 kişi bir araya gelerek toplamda 15-20 TL’ye Şimşirlik Alabalık Tesisi’ne ulaşabilirler. Araç paylaşımı ve buluşmalar için 24 Haziran’da Instagram hesabımızdan ulaşım postu açılacaktır. 🙂

İlgili İçerik:  Datça Aktur Kamping - Marmaris

KİŞİSEL ARAÇ İLE ULAŞIM

Kamp alanına kişisel araç ile ulaşılabilmektedir. Araçlarınız için park alanı mevcuttur. Kamp alanımız karavanla katılım içinde uygundur. Kamp yerinin konumu aşağıdadır.

Haritayı görüntüleyemiyorsanız bu bağlantıya gidebilirsiniz :  Şimşirlik Alabalık Tesisi

KAMP ÜCRETİ

Kamp ücretimiz kişi başı 150 TL dir. Fiyata konaklama, Cumartesi günü yapılacak olan tüm etkinlikler, Samandere Şelalesi giriş ücreti, Pazar günü verilecek olan sabah kahvaltısı, rafting etkinliği ve kamp boyunca yapılacak ikramlar ile atölyemizde ellerinizle boyayacağınız taşlar dahildir. Çadır, tulum ve mat kiralamaları ücrete dahil değildir. Bu malzemeler ayrıca ödenecek bir ücret karşılığında bizden kiralanabilir. Dilerseniz +20 TL ücret ödeyerek Cuma gününden bize katılabilirsiniz.

EKİPMAN KİRALAMA

Kamp malzemesi olmayanlar kamp alanında bizden ekipman kiralayabilir. Gecelik ekipman kira ücreti çadır ve mat için 50 TL’ dir.

KONAKLAMA

Bu kampımızda yalnızca çadır konaklaması olacaktır. Kendi çadırınızla gelebilir ya da çadırı bizden kiralayabilirsiniz. Kampımız tüm karavancı dostlarımıza açıktır.

UNUTULMAMASI GEREKEN MALZEMELER

 • Mevsime uygun çadır ve mat (kiralanabilir)
 • Çadır Lambası ya da Kafa feneri (Tercihen kafa feneri)
 • Mevsime uygun kıyafetler (Beklenen Hava Durumu Gündüz 29 Derece Güneşli – Gece 16 Derece Açık)
 • Rafting etkinliğinde giymek üzere ıslanmasını göze aldığınız kıyafetler (şort, tişört, mayo, haşema vs.)
 • Kişisel ihtiyaçlar
 • Atıştırmalıklar ( yakınımızda market bulunmadığı için tüm yiyecek içecek atıştırmalıkları merkezden alınmalı )
 • Varsa kullanılan ilaçlar
 • Hamak severler için hamak
 • Kamp sandalyesi

ÖNEMLİ

 • 5 yaşından küçük çocuklar ücrete tabii değildir. 5 yaş ve üstü çocuklar ücrete tabiidir. 5 – 11 yaş arasındaki çocuklar için kamp ücretinin %50’si alınmaktadır.
 • Kampa katılacak herkesin katılım formunu doldurması planlamalarımız açısından önemlidir. Bu konuda hassasiyetinizi rica ediyoruz. 
 • Kamp alanına Cuma gününden gelmek isteyen arkadaşlarımızın kamp ücretine +20 TL ekleme yapmaları gerekmektedir.
 • Kamp kontenjanı 100 kişi ile sınırlıdır.

YANINIZA ALMAMANIZ GEREKENLER LİSTESİ!

KAMPA KATILIM

Doğayı Keşfet Kampı  na katılmak isteyen herkesin aşağıdaki formu ayrı ayrı doldurması gerekmektedir. Katılım için herhangi bir ön kayıt ücreti yoktur. Ödeme yapmak için Havale/EFT, kredi kartı ya da kamp yerinde ödeme yapma seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

—> KATILIM FORMU <—

ÖDEME SEÇENEKLERİ

Kredi Kartı ile ödeme için iletişime geçin : +90 541 304 17 35

Havale ile ödeme bilgileri :

QNB FinansBank

İdil SARI

TR71 0011 1000 0000 0077 2843 68

Önemli!

Açıklama kısmında kampa katılacak kişilerin isimlerinin mutlaka belirtilmesi gerekiyor.

Heyecanla sizleri bekliyoruz. Görüşmek üzere!

piagezgin & gezmeninkaravancasi

Leave a Reply

X
X