Karavan Çamaşır Makinesi

Tam otomatik karavan çamaşır makinesi mümkün mü, karavanda çamaşır makinesi olur mu, fiyatı nedir, su elektrik tüketim oranları nedir bu yazımızda bu soruların hepsine cevap vereceğiz.

Karavan İçin Çamaşır Makinesi

Minimal yaşam, kısıtlı alan vs derken bir yandan da teknolojiden faydalanmak isteyenler için bu yazımızda harika bir ürün önerisinde bulunacağız. Kısa süreli seyahatlerde her ne kadar ihtiyaç dahilinde olmasa da uzun süreli tatil yapanlar için biriken çamaşırlar bir nebze problem. Elde çamaşır yıkamanızdansa bu yazımızda size alınabilecek iki karavan için çamaşır makinesi tanıtacağız.

Öncelikle daha basit sistemli bir çözümden bahsetmek istiyoruz.

1- Sinbo tarzı karavan için mini çamaşır makinesi

Aşağıya fotoğrafını bıraktığımız ürünün kendisini bulabilirseniz şanslısınız. Çünkü daha önce üretilse de şuan üretmiyorlar ya da ithal etmiyorlar. İkinci ellerine denk gelirseniz kaçırmayın. Bu ufaklık göründüğünden fazla çamaşır yıkıyor. Oldukça portatif bir ürün. 3 dakikadan 15 dakikaya kadar yıkama programları var. Su tahliye hortumunu boşaltım yapmasını istediğiniz yere koyarak deterjanınızı ve suyunuzu yerleştirdikten sonra yıkama işleminizi yapabilirsiniz. 2 kilograma kadar yıkama kapasitesine sahip.

Aşırı lüks bir ürün olmasa da kamp ve karavancılar için oldukça güzel bir çamaşır makinesi. Ürün şuan üretilmiyor ise de muadillerini bulmak mümkün. Çünkü bütün dünyada üzerine çeşitli markalar basılsa da aynı ürün satılıyor. 🙂

Şimdi gelelim en otomatik karavan tipi çamaşır makinesine.

2- LG Karavan Çamaşır Makinesi

Bu makineye geldiğimizde iki çeşidi karşılıyor bizi 2 kilogramlık olan model ve 3.5 kilogramlık olan model. İki modelin boyutları birbirinden farklı bu yüzden size en uygun olanı seçerken boyutları göz önünde bulundurmanızda fayda olacaktır. Öncelikle bu makine üzerinde bir LG çamaşır makinesiyle birlikte çalışması için tasarlanmıştır. Üstündeki makine olmadan çalışmayan bu cihazı çalıştırmak için üzerinde bulunan switch bir klips yardımıyla çalışmaya hazır hale getirebilirsiniz. Aksi taktirde makine çalışmayacaktır.

İlgili İçerik:  Doğayı Keşfet Kampı - Ağva 2019

Ürünün biraz özelliklerinden bahsedeceğiz. Ses konusunda oldukça iyi sessiz çalışıyor diyebiliriz. Olumsuz tarafı demeyelim de dikkat edilmesi gereken bir konu, su kaynağınız yeterli değilse ya da suya yakın bir yerlerde değilseniz eğer makineyi oralarda denemeye çalışmayın yaklaşık 50 litre gibi bir su tüketimi oluyor. Bu da karavan için ciddi bir oran. Çeşitli yıkama problemleri var ancak ortalama 45-50 dakika boyunca yıkama yapıyor.

Ürünün test videosu için aşağıdaki videoyu bırakıyorum.

Ölçülerine gelecek olursak 3.5 kilogram çamaşır makinesi 700 (G) x 770 (D) x 360 (Y) mm ölçülerinde bir boyuta sahip. 2 kilogram olan modelinin ölçüleri ise 600 x 659 x 364 mm. Derinlik ölçülerine kapak derinliğinin dahil edilmediğini de belirtmiş olalım.

3-Daewoo Mini Revolution Çamaşır Makinesi

Bu çamaşır makinesi birazcık bütçeleri zorlayacak. Dünya’nın ilk duvara monte olan çamaşır makinesi ünvanına sahip. Her yıkama hem kurutma işlevi görüyor ve LG gibi Daewoo da 700 devir. Aşağıdaki videodan ürüne göz gezdirebilirsiniz. Bu makinelere sıcak su verdiğiniz taktirde güç tüketimleri daha az olacaktır. Yine bu ürün de 3.5 kg çamaşır için yaklaşık 40-45 litre su tüketimi yapıyor.
https://youtu.be/U-ZRmVbllYw

Karavan Çamaşır Makinesi Fiyatları

Konuyu fiyatları vererek sonlandırmak istiyorum. Karavan tipi çamaşır makinesi alacaksanız eğer fiyatlar aşağıdaki gibi;
LG Twin Wash Mini 3.5 Kg3.149 TL (blog yazısının yazıldığı tarihteki güncel fiyatı)
LG Twin Wash Mini 2 Kg2.166,67 TL (blog yazısının yazıldığı tarihteki güncel fiyatı)
Daewoo Mini Revolution – 15.440,42 TL
Sinbo ikinci el fiyatları 100 TL ile 300 TL arasında değişiyor. Aynı ürünü Agus karavan 750 TL civarında satıyordu ancak stoklarında var mıdır sormanız gerekecek.

Daha kolayı varsa neden elde çamaşır yıkayasınız ki ? 🙂 Karavan mini çamaşır makinesi hakkında siz ne düşünüyorsunuz ??

Leave a Reply

X
X