Seyahat Filmi Önerileri

En iyi 10 Seyahat Filmi

Karantina Günlerine Deva 10 Seyahat Filmi

Seyahat edemediğimiz bu günler en güzel nasıl değerlendirilir? Muhteşem rotalar yapmak ve bu günlerin sona ereceği zamanı planlamak bence iyi bir fikir! Art arda gelen kısıtlamalar seni sıktıysa ve artık günlerin monotonsa, izleyeceğin bir kaç seyahat filmleri içindeki ateşi tekrar alevlendirebilir. Harekete geçmeni sağlayacak 10 (aslında maddelerden biri seri film olduğu için 12 ) seyahat filmi önerisi.

1. Eat, Pray, Love ( Ye, Dua Et, Sev ) IMDb 5.6

Boşanma sürecini zorlukla aşmış Elizabeth, umutsuzluğa düşer. Hayatının bu dönemine kadar mutlu olduğunu zannetsede artık baktığı pencereden hiçbir şey eskisi gibi görünmemektedir. Elizabeth kendini yeniden bulmak ve mutluluğu baştan aramak ister. Bu da onu yollarla buluşturur.

2. Seven Years in Tibet ( Tibet’te Yedi Yıl ) IMDb 7.0 

Yaşama amacı, zorluklar ve bu zorlukları başaran adam olma isteği üzerine kurulu olan Harrer kendine yeni ve büyük bir hedef koyarak İkinci Dünya Savaşı sırasında Himalayalara doğru yola çıkar. Ama hedefi ona kişiliği ile ilgili tahmin bile edemeyeceği gerçekleri, yolculuğun belirlenen rotasıyla değil Harrer’ı yeni maceralara sürükleyerek gösterecektir.

3. One Week ( Son yolculuk ) IMDb 7.1

Yaşamın tadını çıkarmak için zannettiğiniz kadar zamanınız olmadığını öğrenseydiniz, ne yapardınız? Ben, kanser olduğunu ve iki yıl ömrü kaldığını öğrendiğinde öğretmenlik yaptığı ilkokulu ve hayatıyla ilgili her şeyi bir motorsiklet alıp geride bırakır. Haftalarca yolda olacağı bu zorlu gezi, ufkunu genişletecek ve geçmişiyle yüzleştirecektir.

4. Wild ( Yaban ) IMDb 7.2

Zor şartlarla hayatını geçiren ve artık dayanamaz hale gelen Cherly, bu yaşamın ötesinde kendini görebilmek için 1.100 millik solo yürüyüşe çıkmaya karar verir. Zaman zaman yolda yaşanan zorlukları da göreceğiniz bu filmde geçmişinden yürüyerek uzaklaşan Cherly ile bağ kuracak ve gördüğü eşsiz manzaralara hayran kalacaksınız. Eğer silkelenmeye ihtiyacınız varsa seyahat filmi önerilerimiz arasında buradan başlamalısınız.

5. Sideways IMDb 7.6

Şarap tadımı için yola çıkan Miles ve Jack, California sahillerinden seyahatlerine başlarlar. Birbirlerine hiç benzemeyen ikili; yol, şarap ve karşılaştıkları insanlara kendilerini teslim ederek olgunlaşmaya başladıklarını fark ederler. Peki bu gezi onları daha neler ile karşılaştıracaktır?

6. Before Sunrise (1995), Before Sunset (2004), Before Midnight (2013)

Bu seyahat filminde tren yolculuğu sırasında bir çiftin kavga etmesi ile tanışan Celine ve Jesse varış noktasına varmadan bir çılgınlık yapıp hiç görmedikleri bir durakta inip gezmeye karar verirler. Gün doğduğunda yolları ayrılacak ikili Viyana’da başlayan hikayelerini gün doğumu, gün batımı ve gece yarısında anlatıyorlar. Uzun sohbetlerin, derinlere dalmanın ve hafifleyerek çıkmanın güzel bir yoludur bu seri 🙂

7. İnto The Wild ( Özgürlük Yolu ) IMDb 8.1

Yeni mezun Christopher, ailesinin geçimsizliğine ve hayatın vasıfsız beklentilerine daha fazla bulaşmak istemez. Bir gün tüm parasını yakar, otostopla hayatının geri kalanını doğadan öğrenmek için yabani yaşama doğru yol alır. Ona eşlik eden yanlızca kitapları ve yalnızlığıdır. Seyahat filmleri arasında favorilerimizden birisi bu film kesinlikle iznlenmeli.

8. The Bucket List ( Şimdi ya da Asla ) IMDb 7.4

Herkesin hayatında yapması gerekenler listesi olmalı onlara göre. Bu birbirinden çok farklı iki ihtiyar gerçekleştirmeleri gereken hedefleri için kimi zaman dudak uçuklatacak kimi zaman da huzuru sizlere de hissetirecek olaylar yaşacaklar.

9. The Secret Life of Walter Mitty ( Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı ) IMDb 7.4

Ünlü bir dergide çalışan Walter, işi ve evi arasında sakin bir hayat yaşamaktadır. Uzun süredir monotonlaşan hayatı şirkete yeni gelen Cherlye duyduğu ilgiyle biraz değişir. Fakat hayatının ritmini değiştirecek çok fazla şey olacak ve kendini bulduğu yer herkesi hayrette bırakacaktır.

10. Roman Holiday ( Roma Tatili ) IMDb 8.0

Saray kurallarına uymak zorunda olan Prenses Ann, Avrupa gezisinde çok sıkılır fakat Romaya geldiklerinde artık baskıya boyun eğmemeye karar verir ve gece yarısında herkes uyurken saraydan kaçar. Karşılaşacakları ve başına gelecekler hayatı gibi ikilemlere sahip olan bu gece onun için çok fazla şeyi değiştirecektir.

Sahra AYTÜRK

İlgili İçerik:  Perşembe Yaylası Gezi Rehberi

One Response

  1. seyfi 05/06/2020

Leave a Reply

X
X