Şüpheli Kedi Gözaltına Alındı

Rusya Federasyonu’na bağlı olan Tataristan’da ilginç bir olay yaşandı. Cezaevine uyuşturucu kuryeliği yapan kedi girdiği hapishanede görevliler tarafından yakalanarak polise teslim edildi.

Hayrete düşüren olay ancak filmlerde rastlanabilecek türden. Yetkili makamlardan yapılan ilk açıklama kedinin sızma girişimi gerçekleştirdiği, tasmasında uyuşturucu madde bulundurduğu ve bulunan kahverengi uyuşturucu maddenin ele geçirildiği yönünde. Cezaevindeki güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde kaçmaya yeltenen şüpheli kedinin görevliler tarafından kovalandığı görülüyor.

İlk “kedi gözaltısı” değil

Tula şehrinde de daha önce uyuşturcu kuryesi bir kedi gözaltına alınmıştı. Sahibiyle birlikte gözaltına alınan kedi soruşturmada en önemli delillerden biri olduğu için hayvanat bahçesine konulmuştu. Hayvanat bahçesindeki hayvanlardan korkması neticesinde, görevlilerin dalgın bir anında gözaltından kaçan şüpheli kedi soruşturmada aksamalara sebep oldu. Zira tasmasına uyuşturucu konulmasından sonra yapacağı hareketlerin gözlemlenmesi planlanıyordu.

İlgili İçerik:  Isparta'da Kamp ve Karavan Organizasyonu

Leave a Reply

X
X