Webasto Isınma Sorunları

Nasıl ki çamaşır suyu ülkemizin farklı bölgelerinde ilk duyulan markasının adı ile anılıyor ( Marmara bölgesinde hipotez, Ege bölgesinde klorak ) iste Webasto da aslında dizel ısıtıcıların ilk markası olduğundan ülkemizde her dizel ısıtıcı “vebasto” olarak konuşulmaya başlanmış. Bu yazımızda bu ısıtıcıların marka önemsemeksizin çıkardığı genel sorunlar, montaj sırasında dikkat edilmesi gereken önemli konular ve nasıl çözümlenebileceği ile ilgili bilgiler derliyoruz. Yeni bilgiler edindikçe de yazımızı genişletiyoruz. Yorumlar kısmından sizde deneyimlerinizi bizlere aktarabilirsiniz. Karavanda ısınma sitemleri konusunda kafanız karışıksa şuraya buyurun : Karavanda Isınma Sistemleri

Webasto Duman Atıyor

Kuru tip dizel ısıtıcınız ilk çalışmasında duman atar. Kesik kesi dumanların ardından fan devreye girer ve üfleme yapmaya başlar. Akabinde de ısıtmaya başlar. Normal çalışma prosedürü budur. Normalin dışında bir duman hissederseniz bağlantılarınızı yapan kişiye danışmanızda fayda olacaktır.

Webasto Sesi Çok Fazla

GezenBilir forum sayfasını bilirsiniz. Aradığınız bir çok soruya, deneyimleriyle cevap veren onlarca konu başlığına ulaşabilirsiniz. İşte o forumda paylaşılan bir konu başlığı;

webasto sesini azaltmak için

Webastodan Koku Geliyor

Koku iki sebepten ortaya çıkabilir; birincisi eğer montaj sırasında hortumlar orijinal kullanılmamışsa, ikincisi ise hava akışı kapalı ortamda ise.

Yakıt Kaynaklı Sorunlar

Yakıt pompası yakıt tankına olabildiğince yakın (1m den az) olmalıdır. Çünkü bu ısıtıcıların yakıt pompası yakıtı emmede değil basmada güçlüdür. Örneğin, 1m ye kadar uzaklıktan dizeli emer ama basış gücü 9m de yeterlidir. Bu mesafenin doğru ayarlanmış olduğundan emin olun. Yakıt kaynaklı sorunlardan biri montaj sonrası yakıt havasının alınmamasıdır.

Elektirik Bağlantısı

Elektrik bağlantısı şalter ile bir anda kesilecek şekilde olmamalı. Orijinal sigorta kutusu kullanılmalı, aç-kapa şeklinde sigortalar kesinlikle bağlanmamalıdır. Ve elektrik aküden çekilmeli.

İlgili İçerik:  Datça Aktur Kamping - Marmaris

Isı Çıkış Noktaları

Birden fazla ortama çıkış verilecek ise bu çıkışlardan biri tam daimi verilmek zorundadır. Diğer çıkışların küçük ve ayarlanabilir olmasında bir sakınca yoktur. Giden boru hattı özellikle ilk çıkışta 9 cm çapında olmalı. Egzoz çıkışı yanmaz elyaf ile sarılmalı.

 

Leave a Reply

X
X