Kamp Masası Seçimi

KAMP MASASI

Kamp masası, kamp konaklamalarının vazgeçilmez eşyalarından birisidir. Eğer sırt çantalı bir gezgin değilseniz ve arabayla seyahat edip kamp yapıyorsanız arabanızda muhakkak bulunması gerekenler arasındadır. Özellikle keyifçilere duyurulur 🙂

Kamp masaları amacına uygun olarak gayet portatif, katlanabilir ve taşınabilir olarak satılmaktadır. Yazıyı bitirdikten sonra kendi aracınıza uygun bir masa muhakkak bulacaksınızdır. O yüzden aracıma sığar mı sığmaz mı diye endişe etmeyin.

Katlanır kamp masası modellerini 3 çeşit olarak anlatıp fiyat kıyaslaması yapacağız.

Decathlon Quechua Kamp Masası

1- Decathlon Quechua / Nurgaz Katlanır Kamp Masası

Bu tip kamp masalarının üst tablası genelde ahşap, mdf olup kalan kısım alüminyumdur. Decathlon tarafından satılmakta olup yanda görmüş olduğunuz kamp masası 2-4 kişiliktir. 4 kişiye kadar rahatça yemek yiyebilirsiniz.

Ağırlık kapasitesi olarak firmanın test ettiği ağırlık maksimum 50 kg’dır. Üst tablası %100 ahşap, kalan kısımları ise çelik ve alüminyumdur. Yüksekliği 70 cm olup, uzunluğu ise 78 cm X 60 cm ‘dir. Ağırlığına gelince 3,4 kg’dir.

Decathlon Quechua katlanır kamp masalarının alternatifleri bulunmakta daha küçük ve alçak bir masa tercih edebileceğiniz gibi 4-6 kişilik masalar da bulabilirsiniz. Decathlon son dönemlerde her ne kadar sürekli fiyat artışları yapsa da bu modeldeki en uygun masalardan birisi bu  kamp masasıdır. Decathlon Quechua Katlanır Kamp Masası ürününün fiyatı şimdilik 140 lira 🙂 Ürüne gitmek için tıklayın.

Nurgaz Kamp Masası

Nurgaz katlanır kamp masaları arasında Decathlon Quechua masasının tıpatıp benzeri bulunmakta olup onun fiyatı ise 120 TL’dir.

Nurgaz’ın kamp masasının üst tablası mdf olup alt kısım alüminyumdur. Ağırlığı da yine aynı olup 3.5 kg’dır.

Nurgaz katlanır kamp masası linkine gitmek için tıklayın.

İlgili İçerik:  Kamp Çantası Seçimi Kabus Olmasın! Gelin Birlikte Seçelim :)

 

Naturehike Kamp Masası

2- NatureHike / Just Home Katlanabilir Kamp Masası / Kumaş

Bu tip kamp masası taşınabilirliği ve kapladığı alan bakımından en portatif kamp masasıdır. Hatta sırt çantanızda da taşımanız gayet kolay. Marka fiyatları arasında uçurum var ve bu uçurumu anlamak pek mümkün değil. Zira bahsedeceğim iki ürün de Oxford kumaş ve alüminyum ayaklı.

Ürünlerin en büyük avantajı ağırlığı olduğunu düşünüyoruz. NatureHika Kamp masasının iki boyutu var 700 gram ve 950 gram ağırlıklara sahip olan masaların kalınlaşmış oxford kumaşı, su geçirmez ve nefes alabilir olmasını sağlamaktadır. Kaymayı önleyen kumaş aynı zamanda aşınmaya da dayanıklıdır.

 

Naturehike Katlanabilir Kamp Masası

Daha büyük olan NatureHike katlanabilir kamp masası için en uygun fiyat şu an için Kutup Ayısında olup 288 TL, linke gitmek için tıklayın.

Just Home kamp masası ise yine aynı şekilde Oxford kumaştan olup Taşıma kılıfı ile fazlasıyla rahatlamak sağlamaktadır. NatureHike yüksek fiyatına rağmen Just Home kamp masası sadece 80 TL. Sipariş verip de deneyen olursa bize muhakkak yazmalarını isteriz. Ürün boyutları ikisinde de hemen hemen aynı olup 200 TL bir fark bulunmakta. Just Home katlanabilir masa ürününe gitmek için tıklayın.

 

Nurgaz Alüminyum Kamp Masası

3- Nurgaz Alüminyum Katlanabilir Kamp Masası

Son olarak tanıtmak istediğimiz model ise Nurgaz’ ın kare alüminyum kamp masası. Şık bir görünüme sahip olan kamp masasının iki ebadı (52,5 x 52,5 x 46 cm ve 69,5 x 69,5 x 56 cm) bulunmaktadır. Üst tabla da ayakları da tamamen alüminyum malzemeden üretilmiştir. Katlanır yapısı kapandığında gayet az yer kaplamaktadır. Araçta rahatlıkla taşıyabileceğiniz gibi sırt çantanızda dahi rahatça taşıyabilirsiniz. Kumaş kamp masası ile Decathlon Quechua katlanır kamp masasının arasında bir ağırlığa sahip olup 1.7 kg’dir. Büyük boyunun fiyatı 280 TL olup, küçük boyu ise 200 TL’dir Ürüne gitmek için tıklayın.

İlgili İçerik:  Uyku Tulumu Seçimi

 

İster arabanızla seyahat edin ister çantanızla, sizde bu üç çeşit kamp masası arasından kendinize en uygun kamp masası tercihini yaparak kamplarınızı daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Kullandığınız ürünlerle ilgili yorumlarınızı bizi ileterek kamp ekipmanları rehberimizin çok daha hızlı büyümesine katkıda bulunabilirsiniz. Birimiz hepimiz için! 🙂

Leave a Reply

X
X