Karavan Kiralama

Karavan almak ve haliyle vergileriyle boğuşmak ülkemizde maalesef maddi açıdan yorucu bir süreç. Sanki görünmeyen bir el bizleri sürekli dört duvar arasında kalmaya itiyor gibi. 24 saatimizi geçirdiğimiz evlerimiz, tatil yaptığımız oteller vs vs.. Neyse olayın psikolojik tarafına bu yazıda girmeyeceğiz 🙂

kiralık karavan

Karavanla tanışmak ve sizin için doğru bir tercih olup olmadığını anlayabilmek adına karavan kiralama yaparak deneyim sahibi olabilirsiniz. Zaten böyle bir yola adım atacaksanız araştırırken içinde boğulacaksınız. Çekme karavan mı olmalı, motokaravan mı olmalı, caretta mı almalıyız camper tarzı mı olsun, 750 kg altıydı üstüydü ruhsatıydı, sigortasıydı inanın çok yoracak sizi 🙂

Bu sebeplerle deneyimleyerek ve deneyimleri olanlardan faydalanarak tecrübe edinmek güzel bir yol olabilir.  Karavan kiralamak için B sınıfı ehliyete sahip olmak yetiyor, en azından bu konuda rahat olabiliriz.

Büyük şehirlerde bu hizmeti alabileceğiniz bir kaç kiralama şirketine ve karavan kiralama fiyatları 2020 yılı güncel fiyatlarına değineceğim dilediğinizle iletişim kurup bu deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bahsedeceğim şirketlerde çekme karavan kiralama imkanı yok. İnternette de çekme karavan kiralayana denk gelmedim. Eğer dikkanizi çeken bir firma vs olursa onu da daha sonra yazımıza ekleriz. Kiralama yapan yerler motokaravan kiralaması yapıyor.

Motokaravanlar da alkovenli ve camper tarzı olmak üzere iki çeşit.Camper tarzı olanları sosyal mecralardan muhakkak sık sık görmeye başlamışsınızdır. Hacmi 13 m3 – 17 m3 arasındaki araçları karavana dönüştürmeye başlayan oldukça fazla insan var. Alkovenli karavanlar ile arasında pek bir fark yok kalabalık olacaksınız yatak açısından bir rahatlık sağlıyor.

Vanlife Türkiye

İstanbul Karavan Kiralama

“CASAVAN” İstanbulda faaliyet gösteren bir şirket. Donanımlı motokaravanları ile kilometre sınırlaması olmadan kiralama yapabilirsiniz. İstanbul Koşuyolu’nda olan bu şirketten karavan kiralama yapmak isterseniz 02164280494 numaralı telefondan iletişim kurarak bilgi alabilirsiniz. İvecoDaily ve Fiat Ducato araçları olan şirketten alkovenli karavan kiralama yapabileceğiniz gibi camper tarzı kiralık karavanlar da deneyimleyebilirsiniz. Genellikle şirketler 7 gün altı kiralama yapmıyorlar. CASAVAN 7 günlük alkovenli karavanları için yaklaşık yaklaşık 665 euro, motokaravan için ise 525 euro gibi bir fiyat çıkartıyor. Bu fiyatlar aylara göre değişiklik gösterebilir.

İlgili İçerik:  Karavan Vergisi, Karavan Sigortası ve Diğer Maliyetler | Karavan Yapımı

Antalya Karavan Kiralama

Antalyada “Let’s Go Camper” adıyla yine karavan kiralama hizmeti veren bir şirket var siteleri Ingilizce genel kitlesi turistler olsa gerek 🙂 Muratpaşa’daki ofislerine giderek ya da 02423160830 numaralı telefondan arayarak iletişim kurabilirsiniz. Fiat Ducato motokaravan ve İvecoDaily Alkovenli karavanları var. Arkadaş grubu olarak seyahet emek isterseniz alkovenli motokaravan daha iyi bir tercih olacaktır. Karavan kiralama fiyatları noktasında, kiralama yapacağınız aya, güne ve araca göre 300 TL ile 575 TL arasında değişiklik gösteriyor. İlk defa deneyimlemek isteyenler için Antalya’dan başlayan bir rota çizmek mantıklı bir tercih olabilir.

İzmir Karavan Kiralama

“Karavancı” da İzmir Urla’da kurulmuş bir şirket. Sizi otel odalarından kurtarmak ve farklı bir tatil seçeneği sunmak için varlar 🙂 Urla ilçesini keyifle gezdikten sonra karavan kiralayarak İzmir’den başlayan bir rota oluşturabilirsiniz. 300 TL ile 450 TL arasında değişen fiyatlarda kiralama yapabilirsiniz. Çekirdek ailenizle seyahet edecekseniz alkovensiz olanı yeterli olacaktır.

Ankara Karavan Kiralama

Son olarak motokaravan kiralaması yapabileceğiniz bir Ankara şirketi de söyleyelim Söğütözü Koç Kulelerinde “Go Karavan” isimli bir şirket var. 05056443586 numaralı telefondan arayarak randevu alabilirsiniz. Sadece Ankara’dan değil İstanbul’dan da karavan kiralama hizmeti veriyorlar. Araçları gayet güzel görünüyor Mercedes Sprinter ve Volkswagen Crafter araçları var. Fiyat konusunda sitelerinde bilgi yok arayıp öğrenmeniz gerekecek.

Avis Karavan Kiralama

Bildiğimiz kadarıyla AVİS de kiralık karavan hizmeti vermeye başladı arayıp onlardan da bilgi almakta fayda var. (Güncelleme: 21 Şubatta başlayan kamp karavan fuarında stantlarını gördük ve araçlarını da görme fırsatı yakaladık. Kamp karavan fuarına özel günlük kiralama bedeli 750 TL idi. Fuar sonrası müşterilere  ise günlük 900 TL karşılığında kiralama yapacakları bilgisini aldık.)

İlgili İçerik:  Kamp & Karavan Fuarı İstanbul

Alkovenli Karavan Çeşitleri

Not:

  • Aracın bakımlarının ve evraklarının tam olduğundan emin olun.
  • Güvenilir firmalardan karavan kiralama yapın.
  • Yolda karavanı tanımaya çalışmayın önceden kısa da olsa bir eğitim, bilgi talep edin.
  • 24 saat ulaşılabilir olduklarından emin olun.
  • Kilometre sınırlaması olmadığını teyit edin. Daha özgür olmak için deneyimlediğimiz karavan sizi sınırlamasın 🙂

Son olarak; kiralık karavan noktasında ihtiyaçları ve talepleri karşılayabilmek için bir karavan yapım aşamasında olduğumuzu da sizlere duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Takipte kalın !

Pinterestte panomuzdaki karavan fikirlerinden ve projelerinden ilham alabilir ve bize katılabilirsiniz 🙂

3 Comments

  1. Selçuk 26/01/2020
  2. Kamp Organizasyonu 26/01/2020
  3. Goktuğ 06/08/2020

Leave a Reply

X
X