Aydın’da Belediye Doğa ve Tarih Yürüyüşü Düzenleyecek

Aydın Büyükşehir Belediyesi öğrencilere yönelik doğa ve tarih yürüyüşleri için kolları sıvamış durumda. ÜniTrekking etkinlikleri kapsamında Aydın’daki üniversitelerde okuyan öğrencilere Aydın’ın doğasını ve şehrin tarihini tanıtmak için belirlenen rotalarda yürüyüşler yapılacak. Doğa ve tarih temalı yürüyüşlerde öğrencilere profesyonel rehberler eşlik edecek.

Kasım ayı içerisinde organizasyonlara başlayacak olan Aydın Büyükşehir Belediyesi 20’ye yakın yürüyüş rotası planlıyor. 8 kilometrelik rotalardan, 20 kilometrelik rotalara kadar zorluk dereceleri farklı rotalar bulunuyor. Belediye 10 Kasım, 8 Mart gibi özel günleri de es geçmemiş ve o günler için de yine özel olarak yürüyüş etkinlikleri yapmayı planlıyor.

Belirlenen etkinlikler için ulaşımı Aydın Büyükşehir Belediyesi ücretsiz olarak karşılayacak. Organizasyonlara katılım için başvurular şahsi olarak Belediye Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na yapılacak. Organizasyonlara katılacak olan öğrencilerden öğrenci kimliği, sağlık raporu, ve nüfus cüzdanı fotokopileri talep ediliyor.

Gençlere Aydın’ı tanıtmak için birçok organizasyon düzenleyeceklerini belirten Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, bütün üniversiteli gençleri “ÜniTrekking” organizasyonuna davet etti.

İlgili İçerik:  Isparta'da Kamp ve Karavan Organizasyonu

Leave a Reply

X
X